راهنمای اخذ نظرات و انتقادات مشتریان شرکت نما نور آسیا

 

مشتری گرامی:

       احتراماً ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، از آنجا که هدف نهایی ما رضایت و خشنودی هرچه بیشتر شما مشتریان محترم می باشد، شما می توانید نظرات، پیشنهادات و شکایات خود را از طرق زیر با ما در میان بگذارید :

1- وب سایت شرکت :

مشتری می‏تواند با مراجعه به آدرس وب‏سایت www.namanoorasia.com با مراجعه به بخش مشتریان با تکمیل فرم نظرسنجی مشتریان ، نظرسنجی نمایندگان یا اعلام شکایت/پیشنهاد نسبت به اعلام پیشنهاد و شکایت خود اقدام نماید.

2-  تماس تلفنی :

مشتری جهت ثبت نارضایتی و پیشنهادات از ساعت10 الی 16 می‏تواند با تماس با شماره تلفن 33901935 -021 (واحد خدمات پس از فروش) با معرفی و اعلام شماره تماس و محل خرید کالا نسبت به ثبت پیشنهادات و شکایات مربوطه اقدام نماید.

3- پست الکترونیک :

جهت سهولت در دریافت پیشنهادات و شکایات، مشتری می‏تواند نامه / ایمیل خود را با ذکر محل خرید کالا و تاریخ خرید و نوع آیتم خریداری شده، پیشنهاد و انتقادات خود را به آدرس الکترونیکی   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نماید.

4- فاکس :

شماره فاکس 88992643-021 دریافت کننده پیشنهادات و شکایات مشتریان محترم می‏باشد.

5- پست :

علاوه بر روش‏های ذکر شده مشتری می‏تواند پیشنهادات و شکایات خود را به آدرس پستی واحد خدمات پس از فروش یا دفتر مرکزی شرکت نمانور آسیا ارسال نمایند.

واحد خدمات پس از فروش : تهران ، خیابان جمهوری ، نرسیده به لاله زار ، جنب سینما برلیان ، انتهای پاساژ بازار نو خدمات پس از فروش نمانور آسیا

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان فاطمی، روبروی وزارت کشور ، خیابان سوم ، نبش خیابان زرتشت ، ساختمان اداری کیان، طبقه دوم ، واحد 4

كد پستي : 1415784616 

6- حضوری :

مشتری با مراجعه حضوری در واحد خدمات پس از فروش می تواند "فرم اعلام شکایات/ پیشنهادات مشتریان" و" نظرسنجی از مشتریان " را تکمیل کرده و نظرات و شکایات خود را مطرح نمایند.

 

فلوچارت فوق نحوه چگونگی "فرایند رسیدگی به شکایات" مشتریان محترم را نشان می دهد:

flochart