مقالات

نوعی از لامپ‌های حالت جامد است که از تکنولوژی دیود نورافشان استفاده می‌کند و به عنوان منبع روشنایی به کار می‌رود. این لامپ‌ها که در ابتدا بیشتر به عنوان یک چراغ قرمز رنگ در درون دستگاه‌های الکترونیکی کاربرد داشتند، با توجه به مصرف برق کم نسبت به سایر لامپ‌ها، عمر بسیار بالا و فناوری جدید ساخت به رنگ‌های دیگر توانسته‌اند جای خود را در صنعت روشنایی در دنیا باز کنند.

برای بسیاری این سوال مطرح است که لامپ ال ای دی بهتر است یا لامپ کم مصرف و کدام یک را برای خرید نهایی باید تحویل صندوق دار فروشگاه داد، لامپ ال ای دی یا لامپ کم مصرف ؟ در این مقاله به این سوال پاسخ داده ایم.

تا به حال مقالات زیادی در رابطه با طول عمر چراغ و لامپ LED و این که به چه میزان عمر طولانی‌تری نسبت به دیگر انواع روشنایی دارند، منتشر شده است و اکثر تولیدکنندگان سعی دارند بر این خصوصیت محصولات‌شان تاکید کنند که طول عمر لامپ LED تولیدی آن‌ها بیشتر از دیگران است. اما جدای از موارد آزمایشگاهی تاثیرگذار بر عمر مفید چراغ و لامپ LED ، فاکتورها و عوامل دیگری نیز وجود دارند که این عمر مفید تاثیر می‌گذارند. در این مقاله در رابطه با این فاکتورها و عوامل تاثیر گذار بر طول عمر لامپ LED صحبت میکنیم.

 یکی از ویژگی‌های ادوات روشنایی و چراغ‌های ال ای دی خرابی کمتر و در نتیجه عدم نیاز به تعمیرات متوالی است، اما این موضوع به معنی بی نیازی این سبک از روشنایی به تعمیر نیست. در این مقاله در رابطه با سرویس و نگهداری از چراغ و روشنایی ال ای دی صحبت می‌کنیم.

پروسه ساخت روشنایی‌ها و چراغ‌های ال ای دی، همانند تولید هر کالای دیگری با طراحی و شکل‌گیری ایده آغاز می‌شود. یکی از مراحل طراحی، تعیین شیوه پخش نور است که با توجه به کاربری چراغ انجام می‌پذیرد. در این مقاله به اهمیت نقش مهندسی اپتیک در طراحی چراغ ال ای دی می‌پردازیم.

از زمان ورود انواع مختلف چراغ ال ای دی به بازار، اخبار و شایعات زیادی در رابطه مضرات استفاده از چراغ‌های ال ای دی و تاثیر سو آن‌ها بر سلامت انسان منتشر شده است. پیش از این مقاله‌ای در رابطه با استفاده‌های پزشکی و درمانی چراغ ال ای دی منتشر کرده‌ایم، و در این مقاله قصد داریم رابطه سلامتی و چراغ‌های ال ای دی را از جنبه‌ای دیگر، یعنی تاثیر نور چراغ خیابانی ال ای دی بر سلامتی انسان بررسی کنیم.

خبرنامه

دریافت جدیدترین اطلاعیه ها از طریق ایمیل !!
بازگشت به بالا