چراغ‌های ال ای دی منابع جدید تامین نور کارخانه

امروزه محیط کارخانه‌ها و تولیدی‌ها هیچ شباهتی به دوران انقلاب صنعتی ندارد و از آن حالت تاریک و خطرناک به خطوط تولید و مونتاژ مدرن با نورپردازی پیشرفته تبدیل شده‌اند. در این مقاله به بررسی اثر روشنایی ال ای دی بر نور کارخانه ها و مراکز تولیدی می‌پردازیم.

 

کارخانه‌ها دیگر هیچ شباهتی به کارخانه های تاریک و خطرناک دوران انقلاب صنعتی ندارند و از نظر تکنولوژی و نور کارخانه پیشرفت زیادی کرده اند

کارخانه‌ها دیگر هیچ شباهتی به کارخانه های تاریک و خطرناک دوران انقلاب صنعتی ندارند و از نظر تکنولوژی و نور کارخانه پیشرفت زیادی کرده اند.
روشنایی ال‌ای‌دی به عنوان شیوه‌ی نورپردازی مدرن و امروزی موجب افزایش بهره‌وری، ایمنی، و خلاقیت در تولید شده است. مهندسین صنایع و مدیران خط تولید متوجه شده‌اند که استفاده از روشنایی ال ای دی به عنوان منبع نور کارخانه در عین حالی که موجب افزایش روحیه کارکنان می‌شود، باعث کاهش هزینه‌های کارخانه نیز می‌شود که هر دوی این موارد باعث افزایش بهره‌وری و کارایی خط تولید می‌شود.

روشنایی ال ای دی به عنوان نور کارخانه
کیفیت عملکرد و خلاقیت کارکنان امروزه دو عامل وابسته به هم محسوب می‌شوند. فهم اهمیت روشنایی با کیفیت با بازتعریف محیط کارگاهایی و تولیدی راحت‌تر امکان‌پذیر می‌شود. با یک مثال این اهمیت را روشن‌تر می‌کنیم. در مرحله مونتاژ که کارگران قطعات را به یک‌دیگر متصل می‌کنند، از تجهیزات و شیوه‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ از میخ و پیچ گرفته تا چسب‌کاری و جوشکاری. در چنین وضعیتی اشتباهات موجب ایجاد بروز خسارات مالی در مقیاس مرجوعی قطعات می‌شوند. ممکن است که ایراد و خطا از دید کارگران و بازرسان خط تولید دور بماند و این ایراد تا زمان بروز مشکلات بزرگ‌تر در خط تولید و یا رسیدن محصول معیوب به دست مصرف‌کننده مخفی بماند. طراحی روشنایی بهینه، کامل و فراگیر در کنار استفاده از روشنایی‌های موضعی باعث می‌شود تا عملکرد و سرعت واحد مونتاژ به طرز باور نکردنی بهبود یابد، دور ریز قطعات و هزینه نهایی به ازای هر واحد تولیدی کاهش پیدا کند. استفاده از چراغ‌های ال ای دی در کارخانه از این رو حائز اهمیت است که روشنایی حاصل از آن یک‌دستی بهتر، کنتراست بیشتر و نمود رنگ بهتری تولید می‌کنند که منجر به بهبود جریان مونتاژ، کاهش خستگی چشم، افزایش روحیه و میل به کار کردن، و کم‌تر شدن اشتباهات کارکنان و کارگران می‌شود.

روشنایی ال ای دی به عنوان منابع جدید نور کارخانه

امروزه مراکز صنعتی مدرن از روشنایی ال ای دی به عنوان تامین کننده نور کارخانه خود استفاده می‌کنند.
منافع پنهان تامین نور کارخانه با روشنایی ال ای دی
روشنایی ال ای دی علاوه بر کاهش هزینه‌های جاری برق، هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری را نیز کاهش می‌دهند. چراغ‌های ال ای دی ۵ برابر چراغ‌های قدیمی عمر می‌کنند و یک پنجم آن‌ها انرژی مصرف می‌کنند. چراغ‌های ال ای دی بلافاصله بعد از اتصال جریان روشن می‌شوند می‌توان شدت نور آن‌ها را به طور دلخواه تنظیم کرد؛ این خصوصیت امکان قسمت‌بندی دقیق‌تر نور کارخانه از نظر روشنایی را فراهم می‌کند، یعنی به ازای فعالیتی که در هر نقطه از کارخانه در حال انجام است روشنایی آن قسمت به صورت دقیق تنظیم شده باشد. لامپ ال ای دی انرژی کمتری مصرف می‌کند، گرمای کمتری به محیط زیست می‌دهد و تولید گازهای گلخانه‌ای واحد تولیدی را پایین می‌آورد. تولید گرمای کمتر به معنای بهبود کیفیت محیط کار برای کارگران و استفاده کمتر از سیستم‌های تهویه (یعنی کاهش هزینه) است.

نمانور با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا آماده ارائه مشاوره و خدمات در زمینه روشنایی است. از شما تقاضا داریم تا علاوه بر بازدید از بخش محصولات وبسایت، در صورتی که سوالی دارید با شماره 8899264-021 تماس حاصل نمایید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 آذر 1397 ساعت 21:26
Share this article

خبرنامه

دریافت جدیدترین اطلاعیه ها از طریق ایمیل !!
بازگشت به بالا